لوگو آقای یدک

در این مقاله در تلاشیم که بهترین اطلاعات را در مورد چرایی خرابی خودرو و نکات مهم در مورد خرابی خودرو خدمت شما عزیزنا ارائه نماییم تا در این زمینه بتوانید از ما بهترین اطلاعات ممکنه ا دریافت کنید و با استفاده از این خدمات آنها را به کار ببندید  مورد استفاده خود قرار بدهید. با اقای یدک همراه باشید تا در این زمینه بهترین مطالب را به شما ارائه نماییم.

لامپ های سوخته خودرو

چراغ هایی از ابتدا در جلو و عقب خودرو نصب شد تا نه تنها به طراحی آن زیبایی بیافزاید، بلکه فضای جلوی راننده را نیز روشن کرده و به خودروهای جلو و عقب هشدار می دهد.

یکی از اقدامات احتیاطی که رانندگان باید انجام دهند این است که به طور منظم لامپ های داخل چراغ های خود را بررسی کنند.

فرض کنید چراغ راهنمای سمت راننده شما سوخته است و می خواهید به چپ بپیچید. عدم اطلاع دادن به راننده در مورد تصمیم خود از قبل می تواند نتیجه فاجعه باری داشته باشد. وقتی چراغ‌های ترمز عقب خودرو شما از کار می‌افتد، شما، سرنشینان و وسیله نقلیه‌تان همگی در معرض خطر هستید.

برجستگی های غیر طبیعی روی لاستیک خودرو

لاستیک خودرو از لایه های لاستیکی تشکیل شده است. کیفیت پایین لاستیک ها، قدمت آنها، برخورد با موانع و موارد دیگر باعث جدا شدن لایه های داخلی لاستیک و نفوذ هوا به آنها می شود.

این وضعیت ضخامت ناحیه برجسته روی لاستیک را کاهش می دهد و احتمال ترکیدن آن را افزایش می دهد. علاوه بر این، وجود این برجستگی ها باعث ایجاد ارتعاشات نامنظم در خودرو می شود که در نتیجه آسیب قابل توجهی به اجزای حیاتی مانند اتصالات تعلیق جلو وارد می شود. بررسی ظاهری تایرهای خودرو به طور منظم برای اطمینان از سلامت آنها بسیار مهم است.

صدای غیرنرمال تسمه ها

چندین تسمه اجزای داخل موتور خودرو را به هم متصل می کنند. تسمه‌ها که معمولاً از لاستیک ساخته می‌شوند، در اثر حرارت موتور به مرور زمان نرمی و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهند و شکننده می‌شوند.

هر یک از آنها پاره می شود و یکی از اجزای مهم موتور را مختل می کند یا از کار می اندازد. اگر در حین کارکرد موتور صداهای سوت عجیبی از داخل کاپوت شنیدید، آنها را نادیده نگیرید.

خرابی خودرو و علائم آن - آقای یدک

ترمزها صدای سوت می دهند

اگر هنگام ترمزگیری صدای سوت و زوزه شنیدید، احتمالاً سیستم ترمز شما خراب شده است. این صداها ممکن است نشان دهنده پایان لنت ترمز، کیفیت پایین ساخت و یا عدم نصب صحیح لنت باشد.

از آنجایی که ترمز نقش مهمی در خودرو ایفا می کند، هرگز آن را نادیده نگیرید و سطح سایش سطح لنت و فاصله را به طور منظم بررسی کنید.

اگزوز و خروجی آن

یکی از مهم ترین شاخص های سلامت خودرو شما اگزوز آن است که گازهای حاصل از احتراق موتور را به بیرون هدایت می کند. اگر اگزوز ماشین شما بوی بد می دهد و چشمان شما را اذیت می کند، آن را نادیده نگیرید.

این شرایط نشان می دهد که مشکلاتی در سیستم سوخت رسانی و الکتریکی خودرو وجود دارد که باید فورا به آنها رسیدگی کنید.

همچنین اگر در هنگام سرد بودن موتور مشاهده کردید که از اگزوز دود سیاه بلند می شود، به این معنی است که موتور شما روغن سوخته است و هر چه بیشتر به آن توجه نکنید، هزینه تعمیر آن بیشتر می شود.

نشانه های خرابی خودرو

دنده ها راحت عوض نمی شوند

اگر خودرویی با گیربکس دستی دارید و متوجه شدید که تعویض دنده از حد معمول دشوارتر است، بی تفاوت نباشید.

تعویض سخت، طبق معمول، همراه با صداهای غیر معمول دنده، می تواند نشان دهنده تنظیم نادرست کلاچ، افت سطح روغن و گاز گیربکس، خرابی دنده های برنجی داخل گیربکس و خرابی دیسک و صفحه باشد.

فرمان ماشین درست کار نمی کند

اگر هنگام سواری متوجه شدید که فرمان درست کار نمی کند و مشکل دارد، باید نگران باشید و سعی کنید مشکل را حل کنید. فرمان ممکن است بسیار کمی در زیر دست شما لرزش داشته باشد.

این نشان دهنده مشکل در سیستم الکتریکی خودرو شما است و باید سیم پیچ، شمع، سیم ها و حتی زمان بندی موتور را بررسی کنید. اگر راننده فرمان را رها کند، خودرو ممکن است به چپ یا راست بکشد.

این وضعیت نشان دهنده وجود مشکل در سیستم ترمز خودروی شماست و باید برای رفع سریع آن اقدام کنید. در حال حاضر اکثر خودروها به سیستم فرمان هیدرولیک مجهز هستند.

اگر می بینید که فرمان ماشین شما مثل قبل صاف نیست و برای چرخاندن آن به قدرت بیشتری نیاز دارید، باید این موارد را زیر نظر بگیرید: میزان هوای چرخ های جلو، سطح استاندارد مایع هیدرولیک در پمپ هیدرولیک و می توانید با آقای یدک بهترین خدمات را در اختیار داشته باشید.

آخرین مطالب

مقالات مرتبط

امداد خودرو فشافویه - خودروبر فشافویه

امداد خودرو در فشافویه

مزایای یدک کش فشافویه سود یدک کش 30 درصد کاهش در حفاظ های رایگان 09199679708 آقای رحیمی 24/7 متخصصین باتجربه سود خودرو فشافویه سود یدک

Read More »

09199679708